ДЕКІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД БАТЬКАМ
- Добре чи погано йде виховання – про це достовірно можна судити по тому, чи може ваша дитина сказати: "Я щасливий!"
- Не дуже сподівайтеся на власний приклад, на жаль, лише погані приклади заразливі.
- Приклад, звичайно, важливий, але тільки в тому випадку, якщо ви поважаєте свою дитини.
- Ваша дитина домагається свободи від батьків? Отже, в родині щось не в порядку, у хорошій сім'ї діти відчувають себе вільними, їм і в голову не приходить повставати проти батьків.
- Ми не господарі життя своїх дітей, ми не можемо знати їх долі. Ми не до кінця знаємо, що добре, а що погано для їх майбутнього, тому будемо обережнішими у всіх рішеннях, які можуть впливати на шлях дитини.
- Коли ми говоримо з дітьми, ми завжди впевнені в тому, що це і є істина, але ми не помічаємо, що іноді срамимся в очах своїх дітей. Не бійтеся дитячих сумнівів у вашій правоті.
- Доглядати за дітьми треба обов’язково , бездоглядних дітей може підстерегти біда.
- Вчіться керувати своєю інтонацією, безпомилкова інтонація може згладити навіть педагогічну помилку.
- Частіше говоріть дитині головні слова: “Не горюй! Не сумуй! Не бійся! Якщо що - я поруч!".
- Захищати чи не захищати свою дитину від кривдників – однє з найважчих питань виховання, але не залишайте дитину одну, якщо відчуваєте, що вона ображена.
- Іноді діти приймають усі шкільні і позашкільні неприємності занадто близько до серця. Постійно вчіть їх розрізняти, що важливо, а що не дуже.
- Якщо діти занадто захоплені телевізором або комп'ютером: не ходять гуляти і втратили друзів, то телевізор повинен ... зламатися. Хоча б на 2-3 місяці, поки діти не прийдуть в себе.
- Згадайте, як давно чули сміх у вашому домі? Чим частіше сміються діти, тим краще йде виховання.
- Джон Стейнбек говорив: "Хлопчик стає чоловіком, коли виникне необхідність в чоловікові". Хочете виростити чоловіка – створюйте таку необхідність в будинку.
- Ви прийшли додому і побачили, що ваш восьмирічний син і його гості буквально розгромили будинок. Зрозуміємо, що злого умислу не було: просто грали діти в хованки, скористаємося цією нагодою, щоб сказати: "Нічого, давай прибирати разом".
- Ніколи не докоряйте дитину віком: "Ти вже великий!", ні станом: "А ще хлопчик!", ні шматком хліба: "Ми тебе годуємо, поїмо".
- Намагайтеся нікого не критикувати при дітях. Сьогодні ви скажете погане про сусіда Миколу Петровича, а завтра діти будуть погано говорити про вас.
- Найважче у вихованні – навчити дітей людинолюбству. Любити дітей буває важко. Хваліть дитину, але ще частіше хваліть людей в його присутності.
- Батьків дратує, коли діти не слухаються з першого слова. Навчіться повторювати прохання без роздратування і побачите, як спокійно стане у вашому домі.
- Коли ви сварите дитину, не вживайте слів: "Ти завжди", "Ти взагалі", "Вічно ти"... Ваша дитина взагалі і завжди хороша, вона лише сьогодні зробила щось не так, про це і скажіть їй.
- Є діти, яких не візьмеш ні покараннями, ні добром, але великодушне ставлення зрештою рятує їх.
- Як? Ви ще ставите дитину в кут? Це вже не робить ніхто в Європі. Ви безнадійно відстали від педагогічної моди.
- Вселяйте дитині давно відому формулу психічного здоров'я: "Ти гарний, але не кращий за інших".
- Скажіть дитині: “Не будь чепуруном – у класі не люблять чистюх, не будь бруднулею – у класі не люблять бруднуль. Просто будь акуратним".
- Зазвичай, коли дитина повертається зі школи, його запитують: “Тебе викликали? А яку оцінку отримав?". Краще запитайте: "Що сьогодні було цікавого?". І коли приходить із занять з позашкільного закладу можна використовувати те ж питання : « А що сьогодні було цікавого на репетиції або на занятті ?».
Комментариев нет:
Отправить комментарий